Wielu kierowców zastawia się, kiedy najlepiej wymienić opony. Jeśli robioną to na ostatnią chwilę, okazuje się, że ciężko znaleźć wolny termin u wulkanizatora. Często trafią na przypadkowego warsztatu, gdzie nie zawsze można mieć pewność co jakości usług. Różnica między oponami letnimi i zimowymi polega na twardości ogumienia. Zimą opony letnie twardnieją, przez co tracą swojej właściwości. Opony zimowe w okresie letnim zmniejszą przyczepność na drodze. Opony zimowe posiadają większą ilość lamelek.

Opony letnie kiedy

Powszechnie przyjętą zasadą jest, że opony zimowe wymieniamy na letnie, jeśli średnia w ciągu doby wynosi powyżej 7 stopni. Jednak ze względu na nasz klimat ciężko to usytuować w określonym czasie. Często wiosna bywa kapryśna, kilak dni słonecznych nie wskazuje od razu końca zimy. Warto zaczekać aż pogoda się ustabilizuje i wtedy umówić się z wulkanizatorem.

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Według powszechnej zasady, jeśli temperatura spadnie poniżej 7 stopni, należy zamontować opony zimowe. W sezonie jesiennym dynamika reakcji na pogodę zmienia się, nie warto czekać do pierwszych opadów śniegów. Warto wcześniej zaplanować wymianę opon i nie dać się zaskoczyć trudnym warunkom pogodowych. Pierwsze opady śniegu w wielu miastach powodują utrudnienia w ruchu, ponieważ jak co roku zima zaskoczyła kierowców.

Koszy wymiany opon

Wymiana opon Kraków cena za taką zależy od rozmiaru i rodzaju opon. Cena za taką usługę waha się od kilkudziesięciu złotych nawet do kilkaset. Wszystko zależy od tego, czy będą tylko wymianę opony, czy również w ramach tego prowadzone dodatkowe działania takie jak m.in. wyważani kół. Do kosztu wymiany opon trzeba również doliczyć cenę opon. Do demontażu kół warto zadbać o ich wyczyszczenie i oznakowanie. Właściwe przechowywanie kół przedłuża ich żywotność. Jednak, jeśli nie mam warunków, aby przechować ogumienie do kolejnego sezonu, możemy skorzystać z przechowalni opon. Wiele serwisów za opłatą prowadzi taki punt magazynowanie opon.