Posiadanie samochodu, to nie tylko beztroska przyjemność z jazdy. To także monotonne dbanie o jego stan techniczny, regularne płacenie wszystkich ubezpieczeń oraz cykliczne uzupełnianie paliwa. Jednak zdarzają się takie momenty w użytkowaniu auta, kiedy istnieje potrzeba pozbycia się tego paliwa z baku. Jak się wtedy do tego zabrać? I czym się przy tym posłużyć, tak żeby wykonać tę czynność prawidłowo?

KIEDY NALEŻY SPUSZCZAĆ PALIWO Z BAKU?
Na pewno głównym powodem będzie nalanie niewłaściwego paliwa do naszego samochodu, wtedy czeka nas opróżnienie dopiero co uzupełnionych braków. Złe paliwo, nieprzystosowane do konkretnego samochodu może spowodować wiele szkód. Innymi sytuacjami, kiedy trzeba pozbyć się paliwa, jest na przykład wizyta w warsztacie, aby naprawić jakieś zepsute części. Niestety, możemy być do tego także zmuszeni po wypadku lub mocniejszej stłuczce.

JAK NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SPUSZCZANIA PALIWA?
Musimy wykonać tę czynność na świeżym powietrzu, unikniemy wtedy ewentualnego brudu w naszym garażu. Do tego zadania będziemy potrzebować jakiegoś naczynia lub kanister na paliwo oraz kilka ścierek albo starych ręczników. Oczywiście ważne, aby w pobliżu przed pracą nie znajdował się żaden ogień. Niezbędny będzie też gumowy wężyk, pompka do spuszczania paliwa oraz wiertarka.

PRZEBIEG PROCESU SPUSZCZANIA PALIWA
Jak spuścić paliwo z baku za pomocą wężyka i pompki z wiertarką? Na pewno kojarzymy sceny z filmów, gdzie bohaterowie kradną paliwo za pomocą wężyka i zassania ustami. Jest to możliwe do wykonania, jednak przy tym bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Proces wydobycia paliwa rozpocząć musimy od dostania się do baku, usuńmy zbędne elementy, aby nie przeszkadzały. Połączmy jeden wężyk z pompą i przyłóżmy wiertarkę do wyznaczonego dla niej miejsca. Drugą końcówkę wężyka umieśćmy na przewodzie zbiornika paliwowego. Drugi wężyk włóżmy do kanistra lub przygotowanego naczynia i uruchommy wiertarkę. Przez cały czas trwania tej pracy musimy czuwać, aby nie doszło do rozłączenia danych części.