Wymiana żarówki w aucie wydaję się pozornie jedynie bardzo prostą czynnością. Niejednokrotnie, aby to zrobić należy zdemontować lampę reflektorową oraz przedni zderzak. Okazuje się, że tak prosta operacja może zająć nam nawet cały popołudnie. Na szczęście w niektórych przypadkach, można to wykonać o wiele prościej. Poniżej krótka instrukcja która pokazuje, że wymiana żarówki hyundai i30 nie jest taka straszna!

Przed rozpoczęciem prac warto mieć pewność, że zakupiliśmy odpowiednie żarówki. Najczęściej w przednich reflektorach wymieniamy: światła mijania do których potrzebujemy żarówkę H7, światła drogowe, gdzie montujemy żarówkę H1 oraz światła pozycyjne do których pasuje żarówka W5W.

Pierwszym krokiem naszych prac będzie na pewno przygotowanie dostępu do wewnętrznej strony klosza reflektora w komorze silnika. Jeżeli wymieniamy żarówkę od strony kierowcy to musimy wymontować akumulator. W przypadku wymiany po stronie pasażera, należy wymontować zbiorniczek wyrównawczy od płynu chłodzenia. Na szczęście obie operacje nie powinny nam zając więcej jak kilka minut.

W kolejnym kroku zabieramy się za sedno naszej pracy czyli wymianę. Najpierw ściągamy klosz ochronny i wyjmujemy przepaloną żarówkę. W celu jej demontażu należy chwycić za oprawkę i obrócić w kierunku ruchu wskazówek zegara. Teraz wystarczy już tylko odpiąć kabel zasilający ( pociągnąć za kostkę do siebie).

Ostatnim krokiem jest montaż nowej żarówki. Bardzo ważne, aby podczas montażu nie dotykać bańki żarówki, gdyż jeżeli nasze palce będą zabrudzone i tłuste to spowodują przedwczesne przepalenie. Nowy element wsadzamy do reflektora i mocujemy w oprawce przekręcając odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Na koniec podłączamy zasilanie, montujemy klosz ochronny i akumulator lub zbiorniczek z płynem chłodniczym w zależności którą stroną się zajmowaliśmy.