Każdy kierowca wie doskonale o tym, że uruchomienie samochodu, gdy na dworze jest mróz może być trudne. Nawet nowy akumulator nie jest w stanie dać żadnej pewności. Wtedy nie masz innego wyjścia i musisz liczyć na pomoc innych osób, na przykład dobrego sąsiada. Inaczej jest jeżeli posiadasz zewnętrzne urządzenie rozruchowe, czyli auto starter. Powiemy Ci, czym jest to urządzenie i w jaki sposób działa.

Zima jest ciężka dla kierowców

Nie zaprzeczamy, że branża motoryzacyjna przez cały czas się rozwija. Jednak jeszcze żaden producent nie wymyślił akumulatora, który byłby całkowicie odporny na minusowe temperatury i który przetrwałby przez wiele lat w niezmienionym stanie. Baterie samochodowe są w stanie funkcjonować na pełnej wydajności tylko w określonym zakresie temperaturę. Zimą, przy -18 stopniach Celsjusza akumulator może stracić prawie połowę mocy rozruchowej, a silnik będzie stawiał opory o połowę większe. Teraz pewnie już dużo lepiej zdajesz sobie sprawę z tego, że prawdopodobieństwo, że Twój akumulator odmówi współpracy jest bardzo spore, w szczególności przy dużych mrozach.

Jak awaryjnie odpalić samochód za pomocą auto startera?

Niektórzy kierowcy twierdzą, że rozruch samochodu za pomocą auto startera może mieć negatywny wpływ na akumulator. Mówiąc wprost jest to totalna bzdura. Wystarczy, że kupisz auto starter Wilanowska i nie będziesz miał żadnego problemu, ani z autem, ani tym bardziej z akumulatorem. Warto w niego zainwestować i mieć spokojną głowę.