Nauka jazdy samochodem niesie ze sobą niezapomniane przeżycia. Zwłaszcza, kiedy zaczynamy kurs w jakiejś szkole. Najpierw nauka teorii, a potem sprawdzanie w praktyce zdobytej wiedzy. Manewry na placu zawsze będą kojarzyć się z pierwszymi trudnościami na początku przygody z jazdą, ale dopiero wyruszenie w miasto wywoła prawdziwe emocje. Nauka w takiej formie jest ograniczona czasowo, przez co nie będziemy w stanie w pełni przygotować się do egzaminu w ośrodku, dlatego warto poprosić rodzinę lub przyjaciół, którzy już posiadają samochód i uprawnienia, o dodatkowy czas na naukę jazdy. W tym celu należy udać się w miejsca pozbawione dużego ruchu na drogach. Gdzie można uczyć się jeździć autem? Poniżej przedstawiamy propozycje idealnych terenów do szkolenia się we własnym zakresie. Oczywiście zawsze mając u boku doświadczonego kierowcę.

PARKINGI
Są to zazwyczaj szerokie place, zwłaszcza przed supermarketami. Kiedy w dzień może być na nich spory ruch, to późnym wieczorem lub w nocy powinno dać radę podszlifować swoje umiejętności. Wyznaczone miejsca na samochody pomogą poćwiczyć manewr parkowania, a duża przestrzeń przyczyni się do trenowania „rękawa”, który jest na oficjalnym egzaminie.

ŁĄKI I NIEZAGOSPODAROWANE TERENY
Co prawda nawierzchnia do jazdy nie będzie idealna, ale zawsze jest do okazja do podszkolenia swoich talentów za kółkiem. Kolejnym plusem może być jazda w dzień, przy lepszej widoczności. Ćwiczenia na takiej trasie mogą dać lepszą wprawę w zmianie biegów albo wzmocnić panowanie nad samochodem.

WIEŚ
Mała miejscowość nadaje się do podejmowania prób odnalezienia się w ruchu drogowym na pełnej infrastrukturze. Oczywiście nie do czynnej jazdy razem z innymi kierowcami, ale do przejechania krótkich dystansów na nieuczęszczanych trasach. Jednocześnie będziemy mogli uczyć się, co oznacza konkretny znak.

DROGI W NOCY
Jeśli mieszkamy w większym mieście i dookoła nas nie ma możliwości do ćwiczeń, to jedyną opcją jest jazda w nocy. Wtedy drogi są mniej zatłoczone i możemy chociażby trenować pokonywanie rond lub małych skrzyżowań.