Moda na styl retro trwa i ma się całkiem dobrze, a aranżacje nawiązujące do estetyki lat przed- i powojennych cieszą się niegasnącą popularnością. Integralnym miejscem każdego salonu jest oczywiście stół, dlatego też warto zadbać o wybór takiego modelu, który podkreśli indywidualny styl naszego wnętrza.

Przy projektowaniu warto pamiętać, że podstawowe wyznaczniki meblarstwa retro to przede wszystkim zastosowanie określonych kształtów, okrągłych, owalnych bądź prostokątnych, a także wykorzystanie drewna fornirowanego, szkła i metalu.

Okrągłe stoły w stylu retro uniwersalnym dodatkiem do salonu

Wśród wielu dostępnych modeli stołów retro jest jeden, który wiedzie prym przez dziesięciolecia i jest znany oraz ceniony przez wszystkich użytkowników. Chodzi tu o okrągłe stoły do salonu w stylu retro, charakteryzujące się ponadczasową bryłą i funkcjonalnością. Produkty te coraz częściej stają się inspiracją nowych pokoleń designerów meblarstwa, którzy kreują okrągłe stoliki z innowacyjnych materiałów, takich jak płyta MDF, tworzywa sztuczne i żelazo.

Świetną alternatywą wobec zwykłego stołu jest stolik barowy i bistro, mniejszy, na jednej nóżce, na którym można położyć tacę z kawą lub herbatą. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w przypadku mniejszego metrażu mieszkania lub jako ozdoba salonu połączonego z jadalnią.

Nieprzemijająca moda na stoły retro

Zanim zdecydujemy się na aranżację retro, warto pamiętać, by nie łączyć zbyt wielu dodatków odbiegających od siebie wzornictwem lub kolorystyką. Do fornirowanych stołów będą świetnie pasowały krzesła tapicerowane jasną lub wzorzystą tkaniną. Nie należy jednak łączyć ciemnej kolorystyki stołu, jak na przykład wenge, z ciemnoniebieskim lub szarym, gdyż może to optycznie zmniejszyć nasz salon.

Styl retro daje olbrzymie możliwości w zakresie aranżacji, a dla osób poszukujących niebanalnych propozycji do swojego domu sklep Meble.pl przygotował wiele interesujących podpowiedzi i autorskich produktów znanych marek, takich jak: Dutchbone, Halmar czy HK Living.