W trakcie wybierania nowych pokrowców do naszego samochodu to warto pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach. Warto przeglądając oferty sprzedaży tego właśnie produktu zarówno w sklepie stacjonarnym jak i sklepie internetowym powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych kategorii. Szczególnie ważne jest to w przypadku, gdy kupujemy skórzane pokrowce samochodowe. Prześledźmy jest w trakcie czytania tego artykułu.

Atrybuty dobrych skórzanych pokrowców samochodowych

W trakcie wybierania skórzanych pokrowców samochodowych powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ich cech. Przeważnie sprawdzamy czy powierzchnia pokrowca jest w całości laminowana (3mm pianką poliuretanową, zapobiegającą przesuwaniu się pokrowców względem foteli, zaś elastyczny materiał na “plecach” pokrowca laminowany jest pianką o grubości 2mm) oraz czy mają certyfikowany szew AIRBAG (dzięki niemu przystosowane są do samochodów zarówno z bocznymi poduszkami powietrznymi w fotelach, jak i do standardowych siedzeń). Ważne są również regulowane rzepy w przednich fotelach (nie ma potrzeby wykonywania otworów na zagłówki przednie. Przez różnorodność konfiguracji kanap tylnych otwory na zagłówki tylne należy zrobić samodzielnie). Ważne, żeby pokrowce w całości zakrywały nasze fotele i miały wygodny sposób zakładania, dzięki czemu całe fotele zostaną zabezpieczone przez ewentualnymi wypadkami, a my uzyskamy estetyczny wygląd naszego wnętrza samochodu. Jednym z rozmazań mogą być praktyczne rzepy lub zamek, dzięki którym pokrowiec będzie dokładnie przylegał do fotela naszego samochodu. Warto pamiętać, że nasz pokrowiec nie powinien blokować również dostępu do tylnego podłokietnika, dzięki zamkom błyskawicznym można swobodnie z niego korzystać.
Jak widać, w trakcie wyboru swoich nowych, skórzanych pokrowców samochodowych musimy uważać na wiele czynników mechanicznych, które mają wpływ na pracę ich materiału w trocie prowadzenia samochodu, jak również nad ich estetyką i dopasowaniem nowo zakupionych pokrowców do siedzeń.